Przyssawki do Okien i Szyb Przemysłowe, Pneumatyczne. Wynajem | Sprzedaż - VIAVAC.pl

+48 683 843 908

Phone

Przyssawki przemysłowe do okien i szyb – pneumatyczne

Jako renomowana firma VIAVAC oferujemy niezawodne przyssawki do okien, z których pomocą szybko i bezpiecznie można przenosić szyby oraz szklane elementy, wykorzystywane na dużą skalę w przemyśle oraz budownictwie. Posiadamy bogaty katalog, w którym znajdują się różnorodne podnośniki podciśnieniowe, gdzie każdy z poszczególnych modeli ma pakiet indywidualnych parametrów. Z łatwością zatem wybierzesz urządzenie, które sprawdzi się podczas wykonywania określonych prac i zadań.

Przeznaczone do profesjonalnego użytku przyssawki do okien

Przeglądając nasz asortyment, znajdziesz w nim przyssawki przemysłowe (zwane potocznie chwytakami/podnośnikami pneumatycznymi lub podciśnieniowymi), które wykorzystasz podczas rozładunku transportu, przenoszeniu materiałów, a nawet przy bezpośrednim montażu. Z ich pomocą Twój zespół będzie szybciej realizował powierzone zadania. Przy okazji przyssawki do szkła zminimalizują ryzyko powstawania uszkodzeń na delikatnych materiałach.

Przyssawki próżniowe VIAVAC – rodzaje dostępnych urządzeń przemysłowych

Aktualnie rynek budowlany rozgląda się za nowoczesnymi oraz innowacyjnymi rozwiązaniami, które są w stanie usprawnić pracę, a jednocześnie odciążyć pracowników fizycznych. Przyssawki pneumatyczne VIAVAC świetnie wpisują się w nowy trend i wyznaczają w branży nowe standardy jakości. Przekonaj się o tym sam, zapoznając z różnymi, zaprojektowanymi przez naszych specjalistów modelami.

VIAVAC GBH

Najnowsza propozycja naszej firmy. Jeżeli chodzi o przyssawki do okna, to model VIAVAC GBH jest niezastąpiony podczas przenoszenia ciężkich materiałów. Jest w stanie unieść aż 1800 kg, przy jednoczesnym zachowaniu precyzji sterowania. Urządzenie jest odporne na warunki atmosferyczne, a przy okazji ma niewielkie rozmiary.

VIAVAC GBX

Ten czteroramienny chwytak pneumatyczny można konfigurować na wiele sposobów, dostosowując urządzenie do specyfiki przenoszonego elementu. Jak na przyssawki próżniowe do szkła VIAVAC przystało, model GBX ma estetyczną oraz wytrzymałą obudowę, w której ukryte zostało całe okablowanie. Jest on w stanie unieść ciężary rzędu 800 kg.

VIAVAC GBL

Model GBL to nie tylko przyssawka do okien, ale i urządzenie, które sprawnie pomaga zamontować stolarkę okienną, elementy elewacji, czy też delikatne szyby do szklarni. Tak szerokie spektrum zastosowania jest możliwe dzięki dużej sile nośności. W rozszerzonej wersji GBL uniesie nawet 500 kg. Po złożeniu podnośniki próżniowe tego typu zajmują niewiele miejsca – łatwo je zatem transportować i magazynować.

VIAVAC compact Curved

Przyssawki przemysłowe typu Curved zostały zaprojektowane z myślą o przenoszeniu zaokrąglonych szyb. Wyposażone są w regulowane ramiona, z których pomocą są w stanie stabilnie chwycić szklaną taflę zarówno od strony wklęsłej, jak i wypukłej. Maksymalny udźwig tego modelu to 300 kg.

Przemysłowe przyssawki pneumatyczne do szyb VIAVAC – zalety

Od lat specjaliści VIAVAC przygotowują uniwersalną ofertę, w której znajdziesz idealnie dopasowane do konkretnego projektu przyssawki pneumatyczne. Ich największymi atutami są:

  • mobilność – chwytaki próżniowe do szkła mogą przechylić ramię o 90 stopni, jak i wykonać obrót o 360 stopni. Taka funkcja pozwala wykonać precyzyjny montaż, nawet w trudnych warunkach i na ograniczonej metrażowo przestrzeni,
  • kompatybilność z innymi akcesoriami z oferty – przyssawki współpracują między innymi  z urządzeniem Viavac Counter Balance, dzięki czemu szyby i okna można montować w miejscach trudno dostępnych, na przykład pod balkonem.

Obsługując przyssawki do płyt, operatorzy mogą także korzystać ze specjalnych, dobrze oznaczonych wskaźników podciśnienia oraz poziomu naładowania baterii. Z ich pomocą operator ma 100% kontrolę nad całym procesem. Warto także wspomnieć, że przyssawki do okna VIAVAC obsługiwane są jedynie przy pomocy przycisków oraz dźwigni. W zależności od wybranego wariantu, urządzeniami pneumatycznymi można również sterować zdalnie, wykorzystując w tym celu pilot lub radio. Przyssawki do płyt warstwowych, do elewacji, czy też powierzchni szklanych, posiadają system ostrzegający przed niskim stanem naładowania akumulatora, który odpowiednio wcześnie informuje sygnałem dźwiękowym o konieczności przerwania aktualnej pracy.

Próżniowe przyssawki do okien, szyb i innych elementów szklanych – zastosowanie

Przyssawki przemysłowe znajdują zastosowanie przy podnoszeniu, instalacji i transporcie wielkogabarytowych elementów szklanych. Są to przede wszystkim okna i wszelkiego rodzaju przeszklenia wykorzystywane w budownictwie. Próżniowe chwytaki do szyb to ważny element na placach budowy, na których powstają obiekty wielkopowierzchniowe: biurowce, galerie handlowe czy obiekty rozrywkowo-kulturalne. Używane są także w magazynach, halach, zakładach produkcyjnych, przemysłowych i monterskich. Maksymalna nośność, jaką osiągają podnośniki firmy Viavac, wynosi aż 1800 kilogramów, zatem urządzenia poradzą sobie z elementami budowlanymi o naprawdę dużych gabarytach.

Jak widać w naszej ofercie znajdziesz szeroki wybór urządzeń, niezbędnych podczas montażu okien oraz innych elementów szklanych. Przyssawki pneumatyczne dostępne są w kilku wariantach i w zależności od modelu mają inną nośność. Takie rozwiązanie sprawia, że nadają się zarówno do montażu lekkich, jak i ciężkich płyt. Chcąc jak najlepiej odpowiedzieć na Twoje potrzeby, oferujemy jedynie funkcjonalne urządzenia, które posiadają szereg funkcji i co najważniejsze sygnalizują o konieczności naładowania akumulatora.
Przemysłowe przyssawki do okna można wynająć, jak i kupić na własność. Serdecznie zapraszamy do kontaktu osoby zainteresowane jedną z dwóch podanych opcji.