Przemysłowe pneumatyczne przyssawki do okien i szyb - VIAVAC.pl

+48 683 843 908

Phone

Przemysłowe pneumatyczne przyssawki do okien i szyb

Nasza firma oferuje podnośniki próżniowe do przenoszenia okien, szyb i elementów szklanych, używane w budownictwie i przemyśle. Każdy z modeli dostępnych w naszym katalogu produktowym posiada swoje indywidualne parametry, dzięki którym najlepiej sprawdza się podczas określonych prac i zadań.

Przemysłowe przyssawki próżniowe (zwane również chwytakami/podnośnikami pneumatycznymi lub podciśnieniowymi) to urządzenia, dzięki którym przenoszenie i montaż stolarki okiennej czy też elewacji przebiega w łatwy i bezproblemowy sposób. Co więcej, dzięki przyssawkom, szyby, okna i elementy szklane nie są też narażone na powstawanie jakichkolwiek odznaczeń na ich tafli.

Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą tych urządzeń przemysłowych oraz korzyściami płynącymi z ich użytkowania.

Przyssawki próżniowe Viavac – rodzaje dostępnych urządzeń przemysłowych

VIAVAC GBH
Najnowsza propozycja naszej firmy, która jednocześnie posiada największe możliwości pod względem gabarytów przenoszonych elementów – udźwig urządzenia Viavac GBH wynosi aż 1800 kg.

VIAVAC GBX
Ten czteroramienny chwytak pneumatyczny można konfigurować na wiele sposobów, dostosowując urządzenie do specyfiki przenoszonego elementu. Próżniowa przyssawka do szkła posiada nośność 800 kg.

VIAVAC GBL
To kompaktowe urządzenie próżniowe pomaga w szybkim i łatwym montażu stolarki okiennej, a także elementów elewacji czy szyb w szklarniach. Szerokie spektrum zastosowań możliwe jest też dzięki nośności, która w wersji rozszerzonej urządzenia wynosi 500 kg. Złożony chwytak pneumatyczny zajmuje niewiele miejsca i dzięki temu przewożenie go nie sprawia problemów.

VIAVAC compact Curved
Ten podnośnik pneumatyczny jest specjalnie przeznaczony do przenoszenia szyb zaokrąglonych. Dzięki regulowanym ramionom taflę szklaną chwycić można zarówno od strony wypukłej, jak i wklęsłej. Udźwig urządzenia, które poradzi sobie również z przeniesieniem szyby płaskiej, wynosi 300 kg.

Przemysłowe przyssawki pneumatyczne do szyb Viavac – zalety

Chwytaki próżniowe naszej firmy mają wiele praktycznych cech i funkcji, dzięki czemu montaż i transport szklanych elementów staje się bardzo prosty i w pełni bezpieczny. Urządzenia posiadają możliwość przechylenia przyssawek o 90 stopni oraz obrotu nimi o 360 stopni, co pozwala na precyzyjny montaż materiałów szklanych nawet w trudnych warunkach. Przemysłowe przyssawki pneumatyczne są również kompatybilne z innymi akcesoriami z naszej oferty. Współpracują z urządzeniem Viavac Counter Balance, dzięki czemu szyby i okna montować można w miejscach trudno dostępnych, na przykład pod balkonem.

Operatorzy chwytaków próżniowych do okien i szyb mogą korzystać też z dobrze oznaczonych i czytelnych wskaźników podciśnienia i poziomu naładowania baterii. Obsługa przyssawek pneumatycznych odbywa się zaś przy pomocy przycisków i dźwigni. W zależności od wybranego wariantu, urządzeniem pneumatycznym sterować można również w sposób zdalny, poprzez pilot lub radio. Chwytaki próżniowe posiadają też system ostrzegający przed niskim stanem naładowania akumulatora, który o konieczności przerwania prac informuje sygnałem dźwiękowym.

Próżniowe przyssawki do okien, szyb i innych elementów szklanych – zastosowanie

Przyssawki przemysłowe znajdują zastosowanie przy podnoszeniu, instalacji i transporcie wielkogabarytowych elementów szklanych. Są to przede wszystkim okna i wszelkiego rodzaju przeszklenia wykorzystywane w budownictwie. Próżniowe chwytaki do szyb to ważny element na placach budowy, na których powstają obiekty wielkopowierzchniowe: biurowce, galerie handlowe czy obiekty rozrywkowo-kulturalne. Używane są także w magazynach, halach, zakładach produkcyjnych, przemysłowych i monterskich. Maksymalna nośność, jaką osiągają podnośniki firmy Viavac, wynosi aż 1800 kilogramów, zatem urządzenia poradzą sobie z elementami budowlanymi o naprawdę dużych gabarytach.

Przemysłowe podnośniki pneumatyczne do okien dostępne są w opcji sprzedaży oraz wynajmu. Serdecznie zapraszamy do kontaktu osoby zainteresowane jedną z tych dwóch usług.