Projecten Archief - VIAVAC.pl

+48 683 843 908

Phone

Projekty

Szklenie dużych szyb w ramach drewnianych, przygotowywanych na realizację projektu w USA

Zobaczcie jak wygląda szklenie dużej szyby w ramie drewnianej o wymiarach 541 cm x 305 cm, które ostatecznie waży prawie 1 tonę. Klient przyznał, że tak duże pakiety szybowe to ich nowy rekord.

Więcej o tym projekcie

Przy montażu dużych tafli wymagana jest precyzja, dlatego też do transportu szyb wykorzystano dwa urządzenia GBX. Zastosowanie podnośników próżniowych VIAVAC przyczyniło się do tego, że montaż odbył się w bezpieczny i efektywny sposób.

A to dopiero początek drogi tych okien, bo będą płynąć do Aspen w USA…

Mniej o tym projekcie

Arrow

W przypadku takiego projektu został zastosowany VIAVAC GBX.

Montaż płyt dachowych giętych (łukowych)

Neptunus jest specjalistą w projektowaniu, wynajmie i budowie namiotów na imprezy i demontowaniu budynków. Od 10m² do 20000 m² lub większych, od podstawowych do luksusowych. Do szybkiego i bezpiecznego montażu długich płyt, Neptunus szukał specjalnego podnośnika próżniowego.

Więcej o tym projekcie

Firma ta potrzebowała podnośnik próżniowy, dzięki któremu długie płyty dachowe o maksymalnej długości 24 metrów mogłyby zostać zamontowane za jednym razem. Podnośnik próżniowy musiał umożliwiać szybką oraz łatwą regulację w zależności od długości płyty. Dodatkowym wymogiem było to, iż powinna być możliwość montażu płyt o prostym oraz zakrzywionym kształcie.

Aby spełnić wymagania w zakresie projektowania, firma VIAVAC we współpracy z Hansem Eijlers, dyrektorem zarządzającym Neptunus, opracowała podnośnik próżniowy z teleskopowym trawersem i regulacją odległości przyssawki do różnych długości płyt.

W celu montażu płyty łukowej został stworzony uchwyt z możliwością regulacji wysokości. Uchwyt ten umożliwia dostosowanie się do wygięcia płyty oraz ustawienie w zależności od jej długości.

W celu łatwiejszej obsługi urządzenie wyposażone jest w podwójny obieg podciśnienia, użycie dodatkowych pasów bezpieczeństwa nie jest konieczne. Maszyna jest zdalnie sterowana pilotem WIFI.

Do transportu tego urządzenia podciśnieniowego zbudowano specjalną ramę transportową, wyposażoną w podpórkę do długiego ramienia, dzięki czemu urządzenie można łatwo przewozić między budowami.

Mniej o tym projekcie

Arrow

W przypadku takiego projektu został zastosowany CladBoy CB5.

Instalacja 22 metrowych dachowych płyt warstwowych

Podnośnik próżniowy VIAVAC do montażu 22 metrowych wełnianych płyt dachowych. Płyty (które mogą mieć grubość 150 mm) ważą 450 kg. W tym projekcie, stosuje się CladBoy CB5 z podwójnym obiegiem podciśnienia.

Więcej o tym projekcie

Bezpieczne i wydajne

Ze względu na znaczny ciężar własny łącznie z długością płyt stosujemy dodatkowe przyssawki przejściowe, aby osiągnąć dobre rozłożenie ciężaru. Dla ekipy montażowej , praca z podnośnikiem próżniowym VIAVAC była bezpieczną i skuteczną metodą instalowania długich płyt.

Mniej o tym projekcie

Arrow

W przypadku takiego projektu został zastosowany CladBoy CB5.

Montaż chłodni

Do montażu płyt dachowych i ściennych chłodni, wykorzystane zostały różne podnośniki próżniowe VIAVAC. CladBoy CB4 użyto do pokrycia dachu i płyt ściennych. Prace montażowe przeprowadziła Kim Nederland Apeldoorn.

Chłodnia składa się z konstrukcji stalowej 40 metrowej z dachem z płyt warstwowych. Elewacja ma grubość 20 cm i płyty o długości do 19 m.

Więcej o tym projekcie

Rygorystyczne wymagania dotyczące bezpieczeństwa na placu budowy

W tym projekcie obowiązywały bardzo rygorystyczne wymagania dotyczące bezpieczeństwa na budowie i warunków pracy pracowników. Zastosowanie w firmie podnośników próżniowych VIAVAC przyczyniły się by bardzo długie i ciężkie płyty warstwowe zostały zamontowane w sposób bezpieczny i efektywny.

Chłodnia ma ponad 21.000 miejsc paletowych oraz w pełni zautomatyzowany system logistyczny przepustowości przy temperaturze roboczej -17 stopni.

Mniej o tym projekcie

Arrow

W przypadku takiego projektu został zastosowany CladBoy CB4.

Nowy magazyn centralny firmy Henkel

CladBoy compact GB2-375 został z powodzeniem zastosowany do montażu ścian nowego magazynu centralnego Henkel. Magazyn centralny jest największym na świecie w pełni zautomatyzowanym centrum przechowywania o łącznej powierzchni użytkowej 16.000 m² z 10 piętrami i pojemnością na 90.000 miejsc paletowych.

Więcej o tym projekcie

Wymagany minimalny nakład

Elewacje, wykonane z płyt warstwowych z rdzeniem izolacyjnym z wełny mineralnej, zostały dostarczone i zamontowane przez firmę Brucha. Ten niewielki podnośnik próżniowy jest wyposażony w podwójny system podciśnienia, co oznacza, że użycie dodatkowej ochrony nie jest konieczne. W rezultacie skutecznie, szybko i przy minimalnym wykorzystaniu ludzi zainstalowano, ciężkie panele warstwowe (około 300 kg o długości około 12 m).

Mniej o tym projekcie