Realizacje Montażu Płyt Dachowych i Warstwowych. Producent - VIAVAC.pl

+48 683 843 908

Phone

Dach

Montaż płyt dachowych giętych (łukowych)

Neptunus jest specjalistą w projektowaniu, wynajmie i budowie namiotów na imprezy i demontowaniu budynków. Od 10m² do 20000 m² lub większych, od podstawowych do luksusowych. Do szybkiego i bezpiecznego montażu długich płyt, Neptunus szukał specjalnego podnośnika próżniowego.

Więcej o tym projekcie

Firma ta potrzebowała podnośnik próżniowy, dzięki któremu długie płyty dachowe o maksymalnej długości 24 metrów mogłyby zostać zamontowane za jednym razem. Podnośnik próżniowy musiał umożliwiać szybką oraz łatwą regulację w zależności od długości płyty. Dodatkowym wymogiem było to, iż powinna być możliwość montażu płyt o prostym oraz zakrzywionym kształcie.

Aby spełnić wymagania w zakresie projektowania, firma VIAVAC we współpracy z Hansem Eijlers, dyrektorem zarządzającym Neptunus, opracowała podnośnik próżniowy z teleskopowym trawersem i regulacją odległości przyssawki do różnych długości płyt.

W celu montażu płyty łukowej został stworzony uchwyt z możliwością regulacji wysokości. Uchwyt ten umożliwia dostosowanie się do wygięcia płyty oraz ustawienie w zależności od jej długości.

W celu łatwiejszej obsługi urządzenie wyposażone jest w podwójny obieg podciśnienia, użycie dodatkowych pasów bezpieczeństwa nie jest konieczne. Maszyna jest zdalnie sterowana pilotem WIFI.

Do transportu tego urządzenia podciśnieniowego zbudowano specjalną ramę transportową, wyposażoną w podpórkę do długiego ramienia, dzięki czemu urządzenie można łatwo przewozić między budowami.

Mniej o tym projekcie

Arrow

W przypadku takiego projektu został zastosowany CladBoy CB5.

Instalacja 22 metrowych dachowych płyt warstwowych

Podnośnik próżniowy VIAVAC do montażu 22 metrowych wełnianych płyt dachowych. Płyty (które mogą mieć grubość 150 mm) ważą 450 kg. W tym projekcie, stosuje się CladBoy CB5 z podwójnym obiegiem podciśnienia.

Więcej o tym projekcie

Bezpieczne i wydajne

Ze względu na znaczny ciężar własny łącznie z długością płyt stosujemy dodatkowe przyssawki przejściowe, aby osiągnąć dobre rozłożenie ciężaru. Dla ekipy montażowej , praca z podnośnikiem próżniowym VIAVAC była bezpieczną i skuteczną metodą instalowania długich płyt.

Mniej o tym projekcie

Arrow

W przypadku takiego projektu został zastosowany CladBoy CB5.

Montaż chłodni

Do montażu płyt dachowych i ściennych chłodni, wykorzystane zostały różne podnośniki próżniowe VIAVAC. CladBoy CB4 użyto do pokrycia dachu i płyt ściennych. Prace montażowe przeprowadziła Kim Nederland Apeldoorn.

Chłodnia składa się z konstrukcji stalowej 40 metrowej z dachem z płyt warstwowych. Elewacja ma grubość 20 cm i płyty o długości do 19 m.

Więcej o tym projekcie

Rygorystyczne wymagania dotyczące bezpieczeństwa na placu budowy

W tym projekcie obowiązywały bardzo rygorystyczne wymagania dotyczące bezpieczeństwa na budowie i warunków pracy pracowników. Zastosowanie w firmie podnośników próżniowych VIAVAC przyczyniły się by bardzo długie i ciężkie płyty warstwowe zostały zamontowane w sposób bezpieczny i efektywny.

Chłodnia ma ponad 21.000 miejsc paletowych oraz w pełni zautomatyzowany system logistyczny przepustowości przy temperaturze roboczej -17 stopni.

Mniej o tym projekcie

Arrow

W przypadku takiego projektu został zastosowany CladBoy CB4.