Aktualności | VIAVAC.pl

+48 683 843 908

Phone

Aktualności

Jaki sprzęt przyda się do montażu okien wielkoformatowych?

Duże przeszklenia to domena nowoczesnego budownictwa. Większa ilość naturalnego światła słonecznego może bowiem pozytywnie wpływać na samopoczucie przebywających w danym obiekcie osób. Poza tym wielkoformatowe okna bez wątpienia mają również szereg walorów typowo estetycznych. Dzięki nim wnętrza stają się bardziej przestronne optycznie, a i sam widok potrafi zapierać dech w piersiach — czy to w przypadku wysokiego biurowca, czy też domu w górach lub w innych sprzyjających okolicznościach przyrody.

Montaż dużego i ciężkiego szkła to jednak prawdziwe wyzwanie, jeśli ekipa nie dysponuje odpowiednim sprzętem. Co powinno znaleźć się więc na wyposażeniu ekipy montażowej przy tego typu projektach?

Podnośniki z przyssawkami próżniowymi — kluczowy element przy montażu okien wielkoformatowych

W przypadku wieżowców niezbędny będzie oczywiście sprzęt do pracy na wysokościach, taki jak chociażby żurawie wieżowe. Mini żurawie, np. marki JEKKO, sprawdzą się natomiast przy budowie domów jednorodzinnych bądź innych mniejszych projektów, w których zaplanowano duże przeszklenia. Bez względu jednak na rodzaj i charakter obiektu, istnieje sprzęt, który w przy oknach wielkoformatowych sprawdzi się zawsze. Są to oczywiście akumulatorowe podnośniki próżniowe do szkła.

Przyssawki, takie jak chwytaki VIAVAC, to niezwykle szybki i prosty, a przy tym całkowicie bezpieczny i wolny od uszkodzeń montaż płyt szklanych oraz warstwowych. To właśnie dzięki tego typu podnośnikom próżniowym ekipa precyzyjnie umieści niemalże dowolnej wielkości płytę o wadze aż do 1800 kg w otworze okiennym i to bez względu na panujące warunki atmosferyczne.

Skuteczna praca z chwytakami do szkła — największe zalety przyssawek próżniowych

Kluczowym elementem podnośników próżniowych są oczywiście przyssawki, które pozwalają chwytać szkło o wadze nawet do 1800 kg pewnie i jednocześnie bez jakiegokolwiek uszczerbku dla jego powierzchni. Podnośniki akumulatorowe VIAVAC wyposażone są jednak także w dodatkowe zabezpieczenia zgodne z dyrektywą CE, które jeszcze lepiej chronią montowane z ich pomocą płyty przed ewentualnym upadkiem. Co więcej, budowa tych chwytaków uwzględnia ponadto niezawodny system alarmowy z cyfrowym wskaźnikiem akumulatora oraz ciśnieniomierzem, które pozwalają kontrolować siłę trzymającą i zdolność chwytną przyssawek.

podnośnik do szyb

Pozostałe funkcje podnośników próżniowych kluczowe dla montażu okien wielkoformatowych

Dla ułatwienia montażu okien wielkoformatowych i zwiększenia precyzyjności sprzętu, podnośniki próżniowe VIAVAC wyposażone zostały w regulowany uchwyt mocujący, hydrauliczny mechanizm przechylania o 90° oraz elektryczny mechanizm obracający o 360°. Dzięki tym elementom operator chwytaka może niezwykle precyzyjnie manewrować trzymaną przez nawet 12 przyssawek płytę szklaną lub warstwową. Zdalne sterowanie ułatwia ponadto intuicyjny w obsłudze pilot dołączany do każdego podnośnika VIAVAC.

Chwytaki z przyssawkami próżniowymi to sprzęt, który staje się dziś niezbędny na wyposażeniu ekip montujących okna wielkoformatowe, znacząco podnosząc komfort i efektywność pracy.

Powrót do początku

Przyssawki próżniowe VIAVAC – przetestuj je na żywo podczas targów BUDMA w Poznaniu

Chcesz poznać bliżej technologię próżniową? Teraz możesz na żywo przetestować i zobaczyć, jak działają chwytaki próżniowe do szkła i podnośniki próżniowe do płyt warstwowych. 31 stycznia przedstawiciele marki VIAVAC zagoszczą na poznańskich targach Budma, gdzie przez 4 dni, aż do 3 lutego pozostaną do dyspozycji odwiedzających. 

 

W Viavac stawiamy na jakość oraz efektywność nowoczesnych rozwiązań. Wiemy, jak przyspieszyć prace, zachowując jednocześnie surowe normy bezpieczeństwa. Działamy w branżach budowlanej, wykończeniowej, przemyśle szklarskim, przemysłowej i wielu innych. Pokażemy Ci, jak zadbać o rozwój swojego biznesu z zastosowaniem technologii podciśnieniowej, która pozwala na podnoszenie i przenoszenie elementów o wadze do 1800 kg. 

 

Udział w targach to także świetna okazja, aby poznać najnowsze rozwiązania na rynku podnośników próżniowych, wymienić się doświadczeniami i wspólnie porozmawiać o planach na przyszłość.

 

Dla odwiedzających nasze stanowisko przygotowaliśmy specjalne rabaty.

 

Chcesz wiedzieć więcej o podnośnikach próżniowych? Spotkajmy się na targach Budma w dniach 31.01.-03.02.

 

Serdecznie zapraszamy,

Zespół VIAVAC

Powrót do początku

VIAVAC w praktyce, czyli kilka słów o I Dniach Otwartych zorganizowanych we współpracy z Jekko i Catchshift

O organizacji tego typu przedsięwzięcia myśleliśmy od jakiegoś czasu i choć pierwsze próby zakończyły się fiaskiem ze względu na panującą pandemię, udało się. 9. lipca 2021 r. w urokliwym Folwarku w Wąsowie odbyły się I Dni Otwarte firmy VIAVAC, które zorganizowane zostały w ścisłej współpracy z markami Jekko oraz Catchshift. W wydarzeniu uczestniczyło kilkadziesiąt osób – obecni i potencjalni klienci, dystrybutorzy oraz gros doradców technicznych pozostających do dyspozycji uczestników. Nie możemy pozostawić czynnika atmosferycznego bez komentarza, ulewa bowiem nieco pokrzyżowała nam plany. Niestety panujące poprzedzającej wydarzenie nocy wichury i nawałnice obniżyły frekwencję zaproszonych gości. Wyciągamy jednak z tego wnioski i weźmiemy ten aspekt pod uwagę przy organizacji kolejnej edycji.

Prezentacje teoretyczne trzech niezależnych marek pozostających w biznesowym partnerstwie

Przeprowadzając gości chronologicznie przez poszczególne etapy budowania kompleksowego parku maszyn, którym dysponujemy, pierwsza głos zabrała firma VIAVAC.

VIAVAC Polska powstała w 2004 roku, stając się wyłącznym dystrybutorem w kraju podnośników próżniowych holenderskiej firmy VIAVAC. Podnośniki próżniowe VIAVAC to idealne rozwiązanie do montażu płyt warstwowych dachowych i ściennych oraz elementów szklanych. Flagowe maszyny do płyt (CladBoy, Cladboy compact, Rotaboy) oraz szkła (GBH, GBX, GBL) pozwalają na bezpieczny, wolny od uszkodzeń montaż elementów budowlanych. Szeroka gama przyssawek, wysoka wartość udźwigu, niewielkie wymiary, możliwość konfiguracji maszyn do każdej płyty warstwowej lub każdej wielkości szkła –wszystkie te aspekty zostały szeroko omówione przez przedstawiciela firmy, a dalej zaprezentowane w późniejszej części wydarzenia.

Kolejną firmą prezentującą swój profil była marka Jekko, która w roku 2016 weszła na rynek polski, będąc wyłącznym dystrybutorem na Polskę najwyższej jakości mini żurawi. Produkty Jekko skonstruowane są w taki sposób, by spełniały specyficzne wymagania klientów. Przeznaczone do pracy w trudno dostępnych miejscach, na ograniczonej powierzchni. Kompaktowe rozmiary, mała waga, ogromne możliwości, kompletna linia modeli wyposażonych w silniki wysokoprężne, elektryczne lub akumulatory – o tych i innych walorach użytkowych mini żurawi Jekko każdy uczestnik mógł się przekonać na własną rękę.

Jako, że Catchshift jest najmłodszą marką spośród obecnych na wydarzeniu, o technologii podnoszenia betonu goście usłyszeli podczas trzeciej prezentacji. Catchshift – polski producent podnośników próżniowych do transportu elementów betonowych i brukarskich każdego kalibru. Od 2018 roku dostarcza swoim klientom niezawodny sprzęt do montażu płyt betonowych i elementów z kamienia, zdecydowanie przyspieszając i ułatwiając pracę. W portfolio firmy znajdują się maszyny o udźwigu od 100 kg do aż 6 ton – większość z nich można było obejrzeć podczas Dni Otwartych.

Szkolenia praktyczne dostępnych maszyn oraz konsultacje indywidualne

Dzięki sporym możliwościom przestrzennym Stodoły, w której odbywały się Dni Otwarte, dużą część maszyn mogliśmy ulokować pod dachem. Firma VIAVAC zaprezentowała podnośnik próżniowy do instalacji płyt warstwowych dachowych i ściennych – Cladboy – wraz z jego pełnym omówieniem oraz instrukcją obsługi. Z zakresu montażu elementów szklanych goście mieli okazję zapoznać się z niezastąpionym VIAVAC GBL.

Z ramienia Jekko na Dniach Otwartych pojawił się SPX532 – prawdopodobnie najbardziej przyjazny dla użytkownika żuraw jaki kiedykolwiek wyprodukowano, a jednocześnie wyposażony w najbardziej zaawansowany system stabilizacyjny. Zaraz obok prezentował się mini picker MPK06 – kompaktowy, samobieżny żuraw z napędem akumulatorowym typu Pick&Carry (podnieś i przenieś).

Firma Catchshift zaprezentowała najpopularniejszy w swoim portfolio podnośnik Mickey100 – idealny do pracy z płytami chodnikowymi. Na szkoleniu dostępne dla uczestników były również: Trolly500 – intuicyjny manipulator sterujący, Snake – urządzenie służące do prostego demontażu kostki brukowej oraz Wolf4000 – odpowiedni do pracy w miejscach o ograniczonym dostępie o udźwigu do 4 ton.

Dla miłośników nowinek technologicznych odbyła się prapremiera bateryjnej wersji maszyny Mickey. Prototyp urządzenia był dostępny dla uczestników do przetestowania i sprawdzenia ogromnych jego atutów.

Czego dowiedzieli się uczestnicy i dlaczego warto wziąć udział w edycjach kolejnych?

Każdy uczestnik wydarzenia uzyskał bezpłatne szkolenie z obsługi wybranych maszyn, możliwość indywidualnych konsultacji handlowych i technicznych, wiedzę teoretyczną i praktyczną nt. montażu elementów betonowych, płyt warstwowych, szkła i innych materiałów nie tylko budowlanych.

Całości wydarzenia towarzyszyła obsługa cateringowa, a dla spragnionych czekał bogaty open bar. Mamy nadzieję, że kolejne edycje Dni Otwartych zbiorą jeszcze większą liczbę zainteresowanych, a dzień poświęcony na wydarzenie będzie dla uczestników efektywnie spędzonym czasem. Z pierwszej edycji wychodzimy mądrzejsi, z wieloma wnioskami i błędami, których w edycjach kolejnych już nie popełnimy.

O kolejnych spotkaniach będziemy informować na bieżąco, bądźcie czujni!

Chętnych do zapoznania się z konkretną ofertą marek VIAVAC, Jekko oraz Catchshift, zapraszamy do bezpośredniego kontaktu z doradcami technicznymi.

Powrót do początku

VIAVAC z nowym centrum dystrybucyjnym w Warszawie. Wynajem z dostawą możliwą z dnia na dzień!

Podnośniki próżniowe w Warszawie dostępne są od grudnia 2020 r. szybciej. VIAVAC – autoryzowany producent wysokiej jakości urządzeń do montażu płyt warstwowych dachowych i ściennych oraz podnośników próżniowych do montażu szkła otworzył w okolicach stolicy centrum dystrybucyjne. Dzięki temu maszyny będą jeszcze bliżej Ciebie. W praktyce Klienci z centralnej Polski zyskują możliwość dostawy wynajętych urządzeń z dnia na dzień. Rozważający zakup mogą w dogodnym dla siebie terminie obejrzeć maszyny w podwarszawskiej lokalizacji.

CladBoy i RotaBoy – to produkty, które sprawiły, że marka VIAVAC stanowi dziś naturalny podstawowy wybór dla osób szukających wysokiej jakości podnośników próżniowych. Oferta VIAVAC jest zdecydowanie szersza. Rosnące zainteresowanie maszynami producenta widoczne jest w branży budowlanej i wykończeniowej. Firma, dzięki konsekwentnej inwestycji w zaplecze technologiczne  opracowała urządzenia, które idealnie wpisują się w dzisiejsze trendy pracy. Efektywny i szybki montaż płyt warstwowych dachowych oraz ściennych, a także elementów szklanych przekłada się na efektywność działań. Jednocześnie sprzyja zachowaniu szybkich terminów nawet najbardziej zaawansowanych realizacji.

VIAVAC zapewnia urządzenia próżniowe, które spełniają kluczowe normy bezpieczeństwa – np. EN 13155 – oraz dodatkowo wyposażone są w specjalistyczne rozwiązania stabilizujące. W ten sposób to operator może decydować, czy używa pasów bezpieczeństwa, czy stosuje model maszyny z podwójnym obiegiem podciśnienia. Stabilność i gwarancja prawidłowego działania to czynniki, które sprawiły, że podnośniki VIAVAC są dziś podstawowym wyborem w branży budowlanej.

Wynajem podnośników VIAVAC – nowe centrum dystrybucyjne

Podnośniki próżniowe VIAVAC dostępne są od ręki – sprzyjają temu wysokie stany magazynowe umożliwiające podjęcie szybkiej dostawy urządzeń oraz części zamiennych w ramach usługi serwisowej. Wszystkie produkty dostarczane są wraz z precyzyjnym opisem zarówno możliwości urządzenia, jak i sposobów jego konserwacji.

VIAVAC zapewnia również kompleksowe szkolenia prezentujące możliwości efektywnego wykorzystywania podnośników próżniowych.

Szybkości realizacji zleceń od 2021 r. sprzyjać będzie lokalizacja nowego centrum dystrybucyjnego VIAVAC. Podnośniki próżniowe w Warszawie dostępne są w ramach wynajmu, sprzedaży czy testów przedsprzedażowych w centrum dystrybucyjnym VIAVAC zlokalizowanym przy ul. Okunin 21, Nowy Dwór Mazowiecki.

Centrum dystrybucyjne VIAVAC w praktyce będzie łączyło  funkcje magazynowe oraz serwis. Dzięki temu klienci z centralnej części Polski mogą liczyć zarówno na szybszą obsługę zamówień, jak i transport maszyn z dnia na dzień.

Właściciel marki VIAVAC Polska posiada w portfolio także marki CATCHSHIFT oraz JEKKO. CATCHSHIFT to polski producent podnośników próżniowych do elementów betonowych i brukarskich. Wraz z końcem 2016 roku powstała firma JEKKO Polska, która jest wyłącznym dystrybutorem na Polskę najwyższej jakości włoskich mini żurawi JEKKO. W centrum dystrybucyjnym w Nowym Dworze Mazowieckim w parku maszyn oprócz produktów VIAVAC miejsce zagrzeją zarówno podnośniki CATCHSHIFT jak i niezastąpione mini żurawie JEKKO.

WYNAJMIJ MASZYNĘ I KORZYSTAJ Z NIEJ JUŻ JUTRO!

NOWE CENTRUM DYSTRYBUCYJNE I SERWISOWE MAREK VIAVAC, JEKKO, CATCHSHIFT

Okunin 21, Nowy Dwór Mazowiecki

Powrót do początku

Podnośniki próżniowe do montażu płyt warstwowych

Największe budowy wymagają najlepszych rozwiązań, które pozwalają wznieść imponujących rozmiarów hale i magazyny. My proponujemy Państwu przyssawki próżniowe do płyt warstwowych, które stają się niezbędne podczas realizowania najtrudniejszych inwestycji.

Nasze przyssawki do płyt warstwowych służą do montażu materiału zarówno fasadowych, jak i dachowych. Dzięki nim z łatwością można montować ściany i dach różnego rodzaju magazynów przeznaczonych na m.in. galerie handlowe czy składy budowlane. Ich solidność jest gwarancją zawsze pewnie zamontowanego elementu, przez co niezwykle szybko i – co najważniejsze – w pełni bezpiecznie można wykonać zlecenie. Co więcej, każdy z proponowanych przez nas podnośników próżniowych w nawet najmniejszym stopniu nie odkształca przenoszonego materiału. Mimo ogromnej siły, jaką posiada nasza przyssawka, nie pozostawia na budulcu najmniejszego śladu czy wgniecenia.

W naszej ofercie znajdą Państwo trzy rodzaje podnośników podciśnieniowych – CladBoy, CladBoy compact, oraz RotaBoy. Pierwszy typ jest uniwersalnym rozwiązaniem do montażu zarówno płyt dachowych jak i ściennych, propozycja druga to świetne- poręczne rozwiązanie , gdy mamy do zamontowania tylko płyty ścienne. Natomiast Rotaboy jest urządzeniem, które łatwo obraca ciężkie płyty warstwowe Niemniej jednak wszystkie nasze propozycje umożliwiają transport zarówno płaskich, jak i skośnych komponentów. Dodatkowo, dzięki możliwości pochyłu, pozwalają niezwykle precyzyjnie umieścić go dokładnie tam, gdzie życzy sobie tego operator. Co więcej, przyssawki naszej produkcji doskonale sprawdzają się zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz pomieszczeń. Dzięki specjalnym uszczelkom uniemożliwiają dostanie się jakiegokolwiek zanieczyszczenia pomiędzy przyssawkę a przenoszony budulec. Zapraszamy do kontaktu z naszym działem technicznym, który chętnie odpowie na wszystkie Państwa pytania.

Powrót do początku

Zapisz się do naszego biuletynu

Informujemy, iż w celu realizacji usług dostępnych na naszej stronie, optymalizacji jej treści, dostosowania strony do Państwa indywidualnych potrzeb oraz wyświetlania, personalizacji i mierzenia skuteczności reklam w ramach zewnętrznych sieci reklamowych, korzystamy z informacji zapisanych za pomocą plików cookies na urządzeniach końcowych użytkowników. Pliki cookies można kontrolować za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Dalsze korzystanie z naszej strony internetowej, bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej oznacza, iż użytkownik akceptuje stosowanie plików cookies. Więcej informacji zawartych jest w polityce prywatności strony.

Some contents or functionalities here are not available due to your cookie preferences!

This happens because the functionality/content marked as “%SERVICE_NAME%” uses cookies that you choosed to keep disabled. In order to view this content or use this functionality, please enable cookies: click here to open your cookie preferences.