Aktualności

Przyssawki do montażu VIAVAC – 6 najciekawszych realizacji

Szybki montaż, redukcja kosztów pracy, a przy tym zwiększone bezpieczeństwo – to jedne z podstawowych korzyści, które przemawiają za wykorzystaniem przyssawek do montażu płyt i szyby marki VIAVAC. Te innowacyjne podnośniki zapewniają efektywną i bezproblemową instalację danych elementów, przeciwdziałając jednocześnie ich uszkodzeniu. Najlepszym tego potwierdzeniem są gotowe realizacje, przy budowie których przyssawki próżniowe VIAVAC odegrały istotną rolę. Oto sześć z nich:

SkyTower we Wrocławiu

Sky Tower

212 metrów wysokości oraz 50 pięter czynią z inwestycji Sky Tower we Wrocławiu jeden z najwyższych, a zarazem najciekawszych budynków biurowo-mieszkalnych w Polsce. Podziw wywołuje także szklana elewacja z delikatnie zaokrąglonymi narożnikami, która nadaje strzelistej bryle lekkości. Co istotne, do montażu szyb wykorzystano urządzenia GBX oraz VIAVAC Compact 500. Pierwsze z nich, ze względu na różne opcje konfiguracji, odznacza się wszechstronnym zastosowaniem (instalacja szkła o różnych wymiarach). Dodatkowo, pojemny akumulator pozwala na wydajną pracę przez cały dzień. Z kolei zastosowane przy budowie przyssawki do montażu szyby VIAVAC Compact 500 to poręczne urządzenia, wyposażone w silne uchwyty i umożliwiające obrót o 360° z blokadą co 90°.

Stadion Narodowy w Warszawie

Stadion Narodowy

Do montażu elementów szklanych w jednym z najnowocześniejszych obiektów sportowych w Polsce, a więc Stadionie Narodowym w Warszawie, wykorzystane zostały wspomniane wcześniej urządzenia VIAVAC Compact 500. Ta imponująca inwestycja potwierdza, jak wszechstronne jest zastosowanie tego poręcznego urządzenia próżniowego. Obecność alarmu dźwiękowego, silnych uchwytów ochronnych czy przyssawek z wymiennymi uszczelkami stanowi gwarancję bezpieczeństwa na budowie, a tym samym zapobiega uszkodzeniu szklanych elementów.

Kancelaria Prezesa Rady Ministrów w Warszawie

Kancelaria rady ministrów

Przyssawki do montażu szyb VIAVAC sprawdzają się równie doskonale w pracach wewnątrz budynku, czego doskonałym potwierdzeniem jest Kancelaria Prezesa Rady Ministrów w Warszawie. W trakcie prac wykorzystano narzędzie próżniowe VIAVAC Compact 500 wraz z mini żurawiem, który ze względu na swoje kompaktowe wymiary, może być stosowany nawet w trudno dostępnych miejscach. Takie połączenie zapewniło jeszcze szybsze, a zarazem wysoce profesjonalne wykonanie prac montażowych.

Centrum Handlowe Posnania w Poznaniu

Asortyment marki VIAVAC obejmuje także niezawodne i wysoce bezpieczne przyssawki do montażu płyt warstwowych. Jednym z takich urządzeń jest CladBoy Compact 500, który został wynajęty m.in. podczas budowy największego centrum handlowego w Wielkopolsce – galerii Posnania. To poręczne narzędzie próżniowe znalazło zastosowanie w montażu ściennych płyt warstwowych, gwarantując całodniową pracę i alarmując w przypadku niskiego poziomu próżni.

Fabryka Volkswagena we Wrześni

Fabryka Volkswagen w Wrześni

Przyssawki do montażu płyt VIAVAC zostały wykorzystane przy budowie jednej z najnowocześniejszych fabryk, stanowiących zarazem największą zagraniczną inwestycję w Polsce. Mowa o zakładzie Volkswagena we Wrześni, którego otwarcie przypadło na 2016 rok. W trakcie prac budowlanych zastosowane zostały dwa urządzenia VIAVAC: poręczne narzędzie CladBoy Compact 500 do montażu płyt ściennych oraz wszechstronna przyssawka CladBoy model 4, służąca do instalacji płyt dachowych i ściennych.

Goodman Kraków Airport Logistic Centre w Modlniczce

Airport Logistic Center Modlniczka - płyta

Ostatnim przykładem jest jeden z największych centrów logistycznych w Polsce – Goodman Kraków Airport Logistic Centre w Modlniczce. Przy jego powstaniu zastosowana została także przyssawka do montaży płyt ściennych – CladBoy Compact 500.

Powrót do początku

Montaż blachy trapezowej

Układanie na dachu blachy trapezowej wymaga odpowiedniego przygotowania połaci dachowej, a więc pokrycia jej łatami i kontrłatami drewnianymi, ewentualnie profilami stalowymi. Konstrukcja pod montaż blachy trapezowej powinna być prosta i pozbawiona wszelkich nierówności – jedynie wtedy można wykonać skuteczny montaż pokrycia, które posłuży przez lata. Dzięki nowoczesnym rozwiązaniom można znacznie przyspieszyć i usprawnić proces montażu, ograniczając konieczność obciążania pracowników żmudnymi pracami monterskimi.

Innowacyjne i zautomatyzowane systemy montażowe – dlaczego warto?

Montaż blachy trapezowej wymaga sporej precyzji – układanie kolejnych arkuszy należy wykonywać starannie, aby zagwarantować stabilność i solidność mocowania. Tradycyjnie przeprowadzany montaż wymaga stosowania zabezpieczeń w postaci lin i zawiesi, którymi mocowane są kolejne arkusze blachy trapezowej, transportowane na dach. Proces ich zabezpieczenia, transportu, a później uwalniania z zastosowanych akcesoriów asekuracyjnych jest długotrwały i wymaga zaangażowania sporej liczby pracowników. Nie dziwi zatem fakt dążenia do rozwoju branży dekarskiej i wdrażania innowacji oraz zautomatyzowanych systemów, maksymalizujących wydajność pracy.

montaż blachy

Szybsza realizacja zadań, usprawnienie kolejnych kroków procesu montażu, podniesienie bezpieczeństwa na placu budowy – te cele można osiągnąć, inwestując w nowoczesne urządzenia.

CladBoy – urządzenie do zadań specjalnych

Ciekawym rozwiązaniem jest wykorzystanie podnośnika CladBoy, który służy do transportu arkuszy o różnych profilach. Wyposażony w specjalne przyssawki do blachy, zapewnia solidne mocowanie i niweluje konieczność używania zawiesi pasowych. Cały proces przebiega szybko i bezpiecznie. Urządzenie CladBoy jest wszechstronną pomocą w pracach budowlanych, może być wykorzystywane podczas montażu dachów, a także ściennych płyt warstwowych. Dlaczego warto stosować podnośnik podczas montażu blachy trapezowej?

montaż blachy trapezowaej viavac

Dzięki niemu praca przebiega zdecydowanie szybciej – urządzenie zasilane jest wydajnym akumulatorem, którego ładowanie w nocy pozwala na całodzienne użytkowanie. Przyssanie i odessanie arkuszy blachy trwa zaledwie 3 sekundy. CladBoy może podnosić różne profile i rodzaje blach, bez konieczności wykorzystywania lin czy zawiesi – szybkie zapięcie pasów bezpieczeństwa na profilach blaszanych i ich proste uwolnienie w miejscu docelowym znacznie usprawniają realizowane działania. Uszczelki w przyssawkach stabilizują podnoszone profile, mogą być bezproblemowo wymienione w przypadku ewentualnej awarii czy wyeksploatowania. Podwójny obieg podciśnienia zapewnia szybki montaż i bezpieczeństwo podejmowanych prac.

Blacha trapezowa występuje w rozmaitych rodzajach. CladBoy pozwala na podnoszenie różnych profili, gdyż wyposażony jest w uniwersalne zestawy przyssawek, które można uzupełnić także specjalnymi zestawami do bardziej wymagających profili o niestandardowej konstrukcji.

Powrót do początku

BUDMA 2019

W dniach 12-15.02.2019 po raz kolejny odbyły się Międzynarodowe Targi Budownictwa i Architektury BUDMA 2019, na których oczywiście nie mogło nas zabraknąć.

Mieliśmy przyjemność promować nasze produkty wraz z partnerami Jekko Polska oraz Catchshift Polska.

Nasze stoisko odwiedziła spora grupa potencjalnych klientów. Przybyli również chętnie Ci klienci, którzy wielokrotnie mieli okazję skorzystać z dobrodziejstw naszych maszyn.

Dziękujemy wszystkim za wizytę licząc na owocną współpracę.

Powrót do początku

PROMOCJA! Montaż blachy trapezowej? Wynajem GRATIS!

Czy chciałbyś szybko i sprawnie zamontować blachę trapezową, a przy tym skorzystać z promocji? Po prostu skontaktuj się z naszym działem handlowym i zarezerwuj przyssawkę profesjonalnie skonfigurowaną do rodzaju montowanej blachy!

Proszę zobaczyć jak prosty jest montaż blachy trapezowej maszynami VIAVAC:  https://youtu.be/vIUj-eO0OQ.

Bez względu na to, czy jesteś naszym stałym klientem lub wynajmujesz po raz pierwszy:

* przy wynajmie do 15 dni : gwarantujemy 1 dzień GRATIS
*jeśli wynajem przedłuży się powyżej 15 dni: dokładamy kolejny dzień GRATIS.

Po więcej informacji zapraszamy do działu handlowego, pod numerem: +48 68 384 39 08.
Gwarantujemy również fachową pomoc techniczną. Sprawdź już teraz!

Powrót do początku

Międzynarodowe Targi Budownictwa i Architektury BUDMA 2017

W dniach 7-10.02.2017 VIAVAC POLSKA s.c. już po raz kolejny miała okazję zaprezentować swoje najnowsze produkty (oraz te dobrze już znane naszym klientom) na Międzynarodowych Targach Budownictwa i Architektury BUDMA 2017, które jak co roku odbyły się w Poznaniu.

Targi Budma jak zawsze traktujemy jako doskonałą okazję do spotkania z nowymi i dotychczasowymi klientami firmy.

Mieliśmy również okazję po raz pierwszy zaprezentować naszą nowość – mini dźwigi JEKKO.

Wszystkie nasze produkty budziły zainteresowanie wśród zwiedzających. Co więcej, zebraliśmy kilka zamówień, które są już w trakcie realizacji.

Możemy śmiało stwierdzić, że BUDMA 2017 cieszyła się ogromnym powodzeniem, zarówno wśród wystawców, jak i odwiedzających.

Dziękujemy wszystkim naszym obecnym oraz przyszłym Klientom za wizytę na naszym stoisku a organizatorom za świetne przygotowanie tego wydarzenia.

Powrót do początku

Zapisz się do naszego biuletynu

 

 VIAVAC jest zarejestrowaną nazwą handlową