Podnośniki próżniowe do elementów szklanych | Aktualności - VIAVAC

+48 683 843 908

Phone

Podnośniki próżniowe do elementów szklanych

Przyssawki do szkła są idealnym narzędziem do prostego, bezpiecznego i wolnego od uszkodzeń montażu elementów szklanych. Firma VIAVAC produkuje szeroką gamę przyssawek do szkła. Oprócz sprzedaży, przyssawki do szyb są dostępne również na wynajem.

Nasze propozycje znajdują szerokie zastosowanie – w branży budowlanej, produkcyjnej, a także w zakładach monterskich. Przyssawki do szyb, które produkujemy umożliwiają montaż wielkogabarytowych przeszkleń w biurowcach, ale także mniejszych okien lub drzwi szklanych. W naszej ofercie umieściliśmy kilka rodzajów urządzeń, wśród których znajdą Państwo urządzenie VIAVAC compact o rozpiętości dźwigowej od 250 do 750 kg a także VIAVAC GBX, który uniesie szybę o wadze nawet 800 kg. Wiele z nich posiada mechanizm przechylania oraz obracania. Dzięki temu oferowany przez nas sprzęt pozwala w wysoce precyzyjny sposób umieścić przeszklenie w prawidłowej pozycji i miejscu. Montaż tafli giętych , również nie stanowi dla nas problemu, w tym przypadku polecimy VIAVAC compact curved GB2, który bezpiecznie uniesie szybę o wadze do 300 kg. Warto zwrócić uwagę na nasz najnowszy nabytek VIAVAC GBL, który jest idealnym rozwiązaniem do montażu szyb o długości do 4500mm. Urządzenie dzięki swoim niewielkim gabarytom stało się ulubionym kompanem niejednej ekipy montażowej. Zachęcamy Państwa do zapoznania się z każdym modelem naszych przyssawek do szyb. Mimo ich imponujących możliwości, każde z naszych urządzeń pozwala na w pełni intuicyjną obsługę. Czytelne wskaźniki podciśnienia lub poziomu naładowania baterii oraz ergonomiczne dźwignie bądź przyciski odpowiedzialne za sterowanie, pozwalają na szybkie i nadzwyczaj bezpieczne wykonanie każdego zlecenia.

Duże przeszklenia w powstających budynkach, zwłaszcza biurowych, to jedna z głównych cech nowoczesnego budownictwa. Chcąc je montować w pełni bezpiecznie, precyzyjnie oraz błyskawicznie profesjonalna ekipa musi na swoim wyposażeniu posiadać sprzęt odpowiednio przystosowany do takich zadań. Firma VIAVAC oferuje Państwu przyssawki do szyb, które dzięki wysoce specjalistycznym elementom umożliwiają wykonywanie nawet najbardziej wymagających zleceń. Proponujemy Państwu sprzęt, który znajduje zastosowanie w wielu firmach budowlanych zajmujących się montowaniem okien czy też przedsiębiorstwach transportowych. Nasze przyssawki do szyb zapewniają zawsze pewny montaż bez jakiegokolwiek uszczerbku na nawet delikatnym komponencie. Oferowane przez nas przyssawki są napędzane akumulatorowo, dzięki czemu nie ma konieczności rozprowadzania jakiegokolwiek okablowania w celu uruchamiania urządzenia. W dodatku nasze urządzenia, dzięki systemowi alarmowania o niskim poziomie podciśnienia, stają się gwarancją bezpiecznej pracy. W przypadku, gdy moc przyssawki do szkła spada, operator jest o tym informowany z odpowiednim wyprzedzeniem. Co więcej, firma VIAVAC nie prowadzi jedynie sprzedaży chwytaków do szyb. Oferowane przez nas przyssawki można także wynająć na dogodnych warunkach na cały okres realizowania przedsięwzięcia przez Państwa firmę. Z kolei po zakupie naszego sprzętu prowadzimy również serwis, by w razie usterki natychmiast ją zlokalizować, skutecznie wyeliminować i oddać Państwu ponownie w pełni sprawne urządzenie.

Chcielibyśmy również zwrócić Państwa uwagę na urządzenie MPK06. Jest to mini żuraw produkowany przez włoską firmę JEKKO, której jesteśmy dystrybutorem.

MPK06 to jedyny mini żuraw, który – zgodnie z normą EN13000 – ma podwójny tryb pracy, z hakiem lub manipulatorem próżniowym do układania szyb. Inne unikalne cechy tego żurawia to pełny obrót manipulatora o 360° oraz elektryczny obrót wieży o 10° w prawo i w lewo, który przesuwa ładunek na boki, wciąż zachowując całkowity mniejszy rozmiar i umożliwiając dostęp do najbardziej ograniczonych miejsc.
Maszyna jest w 100% zasilana elektrycznie, zarówno podczas jazdy, jak i podczas pracy ramienia. Wyposażony jest w silnik 3kW zasilany 2 bateriami trakcyjnymi 12V-155Ah. Silnik elektryczny jest cichy i bez emisyjny – przeznaczony do pracy wewnątrz pomieszczeń. Nowe siłowniki elektryczne, których wydajność jest porównywalna ze zwykłymi siłownikami hydraulicznymi, zapewniają do trzech szybkich i płynnych ruchów jednocześnie bez utraty wydajności.

MPK06 nie ma elementów hydraulicznych, co oznacza niższe koszty konserwacji i sprawia, że żuraw jest idealny do pracy w najbardziej wrażliwych warunkach, ponieważ zapobiega się wyciekom oleju. Obrót elektryczny manipulatora i elektryczne wysuwanie drugiego wysięgnika są dostępne jako opcja.MPK06 jest wyposażony w prosty system modułowych i wymiennych przeciwwag o całkowitej masie 200 kg. Można je zdejmować za każdym razem, gdy urządzenie musi być podnoszone za pomocą żurawia lub przemieszczane w windzie, dzięki czemu jego waga spada do zaledwie 720 kg. Unikalne cechy nowego mini żurawia firmy Jekko sprawiają, że pasuje on do wielu sektorów. Jest idealny nie tylko do układania szyb i montażu okien i drzwi, ale także dla sektora rzemieślniczego, do konserwacji przemysłowej i ogólnie w branży wynajmu. Wyposażony w solidną obudowę z blachy i opony terenowe MPK06 stawia czoła najtrudniejszym warunkom na placu budowy.

Zapraszamy do kontaktu z naszym działem technicznym, który chętnie odpowie na wszystkie Państwa pytania

Powrót do początku