Nowości Archief - VIAVAC.pl

+48 683 843 908

Phone

Aktualności

Jaki sprzęt przyda się do montażu okien wielkoformatowych?

Duże przeszklenia to domena nowoczesnego budownictwa. Większa ilość naturalnego światła słonecznego może bowiem pozytywnie wpływać na samopoczucie przebywających w danym obiekcie osób. Poza tym wielkoformatowe okna bez wątpienia mają również szereg walorów typowo estetycznych. Dzięki nim wnętrza stają się bardziej przestronne optycznie, a i sam widok potrafi zapierać dech w piersiach — czy to w przypadku wysokiego biurowca, czy też domu w górach lub w innych sprzyjających okolicznościach przyrody.

Montaż dużego i ciężkiego szkła to jednak prawdziwe wyzwanie, jeśli ekipa nie dysponuje odpowiednim sprzętem. Co powinno znaleźć się więc na wyposażeniu ekipy montażowej przy tego typu projektach?

Podnośniki z przyssawkami próżniowymi — kluczowy element przy montażu okien wielkoformatowych

W przypadku wieżowców niezbędny będzie oczywiście sprzęt do pracy na wysokościach, taki jak chociażby żurawie wieżowe. Mini żurawie, np. marki JEKKO, sprawdzą się natomiast przy budowie domów jednorodzinnych bądź innych mniejszych projektów, w których zaplanowano duże przeszklenia. Bez względu jednak na rodzaj i charakter obiektu, istnieje sprzęt, który w przy oknach wielkoformatowych sprawdzi się zawsze. Są to oczywiście akumulatorowe podnośniki próżniowe do szkła.

Przyssawki, takie jak chwytaki VIAVAC, to niezwykle szybki i prosty, a przy tym całkowicie bezpieczny i wolny od uszkodzeń montaż płyt szklanych oraz warstwowych. To właśnie dzięki tego typu podnośnikom próżniowym ekipa precyzyjnie umieści niemalże dowolnej wielkości płytę o wadze aż do 1800 kg w otworze okiennym i to bez względu na panujące warunki atmosferyczne.

Skuteczna praca z chwytakami do szkła — największe zalety przyssawek próżniowych

Kluczowym elementem podnośników próżniowych są oczywiście przyssawki, które pozwalają chwytać szkło o wadze nawet do 1800 kg pewnie i jednocześnie bez jakiegokolwiek uszczerbku dla jego powierzchni. Podnośniki akumulatorowe VIAVAC wyposażone są jednak także w dodatkowe zabezpieczenia zgodne z dyrektywą CE, które jeszcze lepiej chronią montowane z ich pomocą płyty przed ewentualnym upadkiem. Co więcej, budowa tych chwytaków uwzględnia ponadto niezawodny system alarmowy z cyfrowym wskaźnikiem akumulatora oraz ciśnieniomierzem, które pozwalają kontrolować siłę trzymającą i zdolność chwytną przyssawek.

podnośnik do szyb

Pozostałe funkcje podnośników próżniowych kluczowe dla montażu okien wielkoformatowych

Dla ułatwienia montażu okien wielkoformatowych i zwiększenia precyzyjności sprzętu, podnośniki próżniowe VIAVAC wyposażone zostały w regulowany uchwyt mocujący, hydrauliczny mechanizm przechylania o 90° oraz elektryczny mechanizm obracający o 360°. Dzięki tym elementom operator chwytaka może niezwykle precyzyjnie manewrować trzymaną przez nawet 12 przyssawek płytę szklaną lub warstwową. Zdalne sterowanie ułatwia ponadto intuicyjny w obsłudze pilot dołączany do każdego podnośnika VIAVAC.

Chwytaki z przyssawkami próżniowymi to sprzęt, który staje się dziś niezbędny na wyposażeniu ekip montujących okna wielkoformatowe, znacząco podnosząc komfort i efektywność pracy.

Powrót do początku

Przyssawki próżniowe VIAVAC – przetestuj je na żywo podczas targów BUDMA w Poznaniu

Chcesz poznać bliżej technologię próżniową? Teraz możesz na żywo przetestować i zobaczyć, jak działają chwytaki próżniowe do szkła i podnośniki próżniowe do płyt warstwowych. 31 stycznia przedstawiciele marki VIAVAC zagoszczą na poznańskich targach Budma, gdzie przez 4 dni, aż do 3 lutego pozostaną do dyspozycji odwiedzających. 

 

W Viavac stawiamy na jakość oraz efektywność nowoczesnych rozwiązań. Wiemy, jak przyspieszyć prace, zachowując jednocześnie surowe normy bezpieczeństwa. Działamy w branżach budowlanej, wykończeniowej, przemyśle szklarskim, przemysłowej i wielu innych. Pokażemy Ci, jak zadbać o rozwój swojego biznesu z zastosowaniem technologii podciśnieniowej, która pozwala na podnoszenie i przenoszenie elementów o wadze do 1800 kg. 

 

Udział w targach to także świetna okazja, aby poznać najnowsze rozwiązania na rynku podnośników próżniowych, wymienić się doświadczeniami i wspólnie porozmawiać o planach na przyszłość.

 

Dla odwiedzających nasze stanowisko przygotowaliśmy specjalne rabaty.

 

Chcesz wiedzieć więcej o podnośnikach próżniowych? Spotkajmy się na targach Budma w dniach 31.01.-03.02.

 

Serdecznie zapraszamy,

Zespół VIAVAC

Powrót do początku

VIAVAC w praktyce, czyli kilka słów o I Dniach Otwartych zorganizowanych we współpracy z Jekko i Catchshift

O organizacji tego typu przedsięwzięcia myśleliśmy od jakiegoś czasu i choć pierwsze próby zakończyły się fiaskiem ze względu na panującą pandemię, udało się. 9. lipca 2021 r. w urokliwym Folwarku w Wąsowie odbyły się I Dni Otwarte firmy VIAVAC, które zorganizowane zostały w ścisłej współpracy z markami Jekko oraz Catchshift. W wydarzeniu uczestniczyło kilkadziesiąt osób – obecni i potencjalni klienci, dystrybutorzy oraz gros doradców technicznych pozostających do dyspozycji uczestników. Nie możemy pozostawić czynnika atmosferycznego bez komentarza, ulewa bowiem nieco pokrzyżowała nam plany. Niestety panujące poprzedzającej wydarzenie nocy wichury i nawałnice obniżyły frekwencję zaproszonych gości. Wyciągamy jednak z tego wnioski i weźmiemy ten aspekt pod uwagę przy organizacji kolejnej edycji.

Prezentacje teoretyczne trzech niezależnych marek pozostających w biznesowym partnerstwie

Przeprowadzając gości chronologicznie przez poszczególne etapy budowania kompleksowego parku maszyn, którym dysponujemy, pierwsza głos zabrała firma VIAVAC.

VIAVAC Polska powstała w 2004 roku, stając się wyłącznym dystrybutorem w kraju podnośników próżniowych holenderskiej firmy VIAVAC. Podnośniki próżniowe VIAVAC to idealne rozwiązanie do montażu płyt warstwowych dachowych i ściennych oraz elementów szklanych. Flagowe maszyny do płyt (CladBoy, Cladboy compact, Rotaboy) oraz szkła (GBH, GBX, GBL) pozwalają na bezpieczny, wolny od uszkodzeń montaż elementów budowlanych. Szeroka gama przyssawek, wysoka wartość udźwigu, niewielkie wymiary, możliwość konfiguracji maszyn do każdej płyty warstwowej lub każdej wielkości szkła –wszystkie te aspekty zostały szeroko omówione przez przedstawiciela firmy, a dalej zaprezentowane w późniejszej części wydarzenia.

Kolejną firmą prezentującą swój profil była marka Jekko, która w roku 2016 weszła na rynek polski, będąc wyłącznym dystrybutorem na Polskę najwyższej jakości mini żurawi. Produkty Jekko skonstruowane są w taki sposób, by spełniały specyficzne wymagania klientów. Przeznaczone do pracy w trudno dostępnych miejscach, na ograniczonej powierzchni. Kompaktowe rozmiary, mała waga, ogromne możliwości, kompletna linia modeli wyposażonych w silniki wysokoprężne, elektryczne lub akumulatory – o tych i innych walorach użytkowych mini żurawi Jekko każdy uczestnik mógł się przekonać na własną rękę.

Jako, że Catchshift jest najmłodszą marką spośród obecnych na wydarzeniu, o technologii podnoszenia betonu goście usłyszeli podczas trzeciej prezentacji. Catchshift – polski producent podnośników próżniowych do transportu elementów betonowych i brukarskich każdego kalibru. Od 2018 roku dostarcza swoim klientom niezawodny sprzęt do montażu płyt betonowych i elementów z kamienia, zdecydowanie przyspieszając i ułatwiając pracę. W portfolio firmy znajdują się maszyny o udźwigu od 100 kg do aż 6 ton – większość z nich można było obejrzeć podczas Dni Otwartych.

Szkolenia praktyczne dostępnych maszyn oraz konsultacje indywidualne

Dzięki sporym możliwościom przestrzennym Stodoły, w której odbywały się Dni Otwarte, dużą część maszyn mogliśmy ulokować pod dachem. Firma VIAVAC zaprezentowała podnośnik próżniowy do instalacji płyt warstwowych dachowych i ściennych – Cladboy – wraz z jego pełnym omówieniem oraz instrukcją obsługi. Z zakresu montażu elementów szklanych goście mieli okazję zapoznać się z niezastąpionym VIAVAC GBL.

Z ramienia Jekko na Dniach Otwartych pojawił się SPX532 – prawdopodobnie najbardziej przyjazny dla użytkownika żuraw jaki kiedykolwiek wyprodukowano, a jednocześnie wyposażony w najbardziej zaawansowany system stabilizacyjny. Zaraz obok prezentował się mini picker MPK06 – kompaktowy, samobieżny żuraw z napędem akumulatorowym typu Pick&Carry (podnieś i przenieś).

Firma Catchshift zaprezentowała najpopularniejszy w swoim portfolio podnośnik Mickey100 – idealny do pracy z płytami chodnikowymi. Na szkoleniu dostępne dla uczestników były również: Trolly500 – intuicyjny manipulator sterujący, Snake – urządzenie służące do prostego demontażu kostki brukowej oraz Wolf4000 – odpowiedni do pracy w miejscach o ograniczonym dostępie o udźwigu do 4 ton.

Dla miłośników nowinek technologicznych odbyła się prapremiera bateryjnej wersji maszyny Mickey. Prototyp urządzenia był dostępny dla uczestników do przetestowania i sprawdzenia ogromnych jego atutów.

Czego dowiedzieli się uczestnicy i dlaczego warto wziąć udział w edycjach kolejnych?

Każdy uczestnik wydarzenia uzyskał bezpłatne szkolenie z obsługi wybranych maszyn, możliwość indywidualnych konsultacji handlowych i technicznych, wiedzę teoretyczną i praktyczną nt. montażu elementów betonowych, płyt warstwowych, szkła i innych materiałów nie tylko budowlanych.

Całości wydarzenia towarzyszyła obsługa cateringowa, a dla spragnionych czekał bogaty open bar. Mamy nadzieję, że kolejne edycje Dni Otwartych zbiorą jeszcze większą liczbę zainteresowanych, a dzień poświęcony na wydarzenie będzie dla uczestników efektywnie spędzonym czasem. Z pierwszej edycji wychodzimy mądrzejsi, z wieloma wnioskami i błędami, których w edycjach kolejnych już nie popełnimy.

O kolejnych spotkaniach będziemy informować na bieżąco, bądźcie czujni!

Chętnych do zapoznania się z konkretną ofertą marek VIAVAC, Jekko oraz Catchshift, zapraszamy do bezpośredniego kontaktu z doradcami technicznymi.

Powrót do początku

VIAVAC z nowym centrum dystrybucyjnym w Warszawie. Wynajem z dostawą możliwą z dnia na dzień!

Podnośniki próżniowe w Warszawie dostępne są od grudnia 2020 r. szybciej. VIAVAC – autoryzowany producent wysokiej jakości urządzeń do montażu płyt warstwowych dachowych i ściennych oraz podnośników próżniowych do montażu szkła otworzył w okolicach stolicy centrum dystrybucyjne. Dzięki temu maszyny będą jeszcze bliżej Ciebie. W praktyce Klienci z centralnej Polski zyskują możliwość dostawy wynajętych urządzeń z dnia na dzień. Rozważający zakup mogą w dogodnym dla siebie terminie obejrzeć maszyny w podwarszawskiej lokalizacji.

CladBoy i RotaBoy – to produkty, które sprawiły, że marka VIAVAC stanowi dziś naturalny podstawowy wybór dla osób szukających wysokiej jakości podnośników próżniowych. Oferta VIAVAC jest zdecydowanie szersza. Rosnące zainteresowanie maszynami producenta widoczne jest w branży budowlanej i wykończeniowej. Firma, dzięki konsekwentnej inwestycji w zaplecze technologiczne  opracowała urządzenia, które idealnie wpisują się w dzisiejsze trendy pracy. Efektywny i szybki montaż płyt warstwowych dachowych oraz ściennych, a także elementów szklanych przekłada się na efektywność działań. Jednocześnie sprzyja zachowaniu szybkich terminów nawet najbardziej zaawansowanych realizacji.

VIAVAC zapewnia urządzenia próżniowe, które spełniają kluczowe normy bezpieczeństwa – np. EN 13155 – oraz dodatkowo wyposażone są w specjalistyczne rozwiązania stabilizujące. W ten sposób to operator może decydować, czy używa pasów bezpieczeństwa, czy stosuje model maszyny z podwójnym obiegiem podciśnienia. Stabilność i gwarancja prawidłowego działania to czynniki, które sprawiły, że podnośniki VIAVAC są dziś podstawowym wyborem w branży budowlanej.

Wynajem podnośników VIAVAC – nowe centrum dystrybucyjne

Podnośniki próżniowe VIAVAC dostępne są od ręki – sprzyjają temu wysokie stany magazynowe umożliwiające podjęcie szybkiej dostawy urządzeń oraz części zamiennych w ramach usługi serwisowej. Wszystkie produkty dostarczane są wraz z precyzyjnym opisem zarówno możliwości urządzenia, jak i sposobów jego konserwacji.

VIAVAC zapewnia również kompleksowe szkolenia prezentujące możliwości efektywnego wykorzystywania podnośników próżniowych.

Szybkości realizacji zleceń od 2021 r. sprzyjać będzie lokalizacja nowego centrum dystrybucyjnego VIAVAC. Podnośniki próżniowe w Warszawie dostępne są w ramach wynajmu, sprzedaży czy testów przedsprzedażowych w centrum dystrybucyjnym VIAVAC zlokalizowanym przy ul. Okunin 21, Nowy Dwór Mazowiecki.

Centrum dystrybucyjne VIAVAC w praktyce będzie łączyło  funkcje magazynowe oraz serwis. Dzięki temu klienci z centralnej części Polski mogą liczyć zarówno na szybszą obsługę zamówień, jak i transport maszyn z dnia na dzień.

Właściciel marki VIAVAC Polska posiada w portfolio także marki CATCHSHIFT oraz JEKKO. CATCHSHIFT to polski producent podnośników próżniowych do elementów betonowych i brukarskich. Wraz z końcem 2016 roku powstała firma JEKKO Polska, która jest wyłącznym dystrybutorem na Polskę najwyższej jakości włoskich mini żurawi JEKKO. W centrum dystrybucyjnym w Nowym Dworze Mazowieckim w parku maszyn oprócz produktów VIAVAC miejsce zagrzeją zarówno podnośniki CATCHSHIFT jak i niezastąpione mini żurawie JEKKO.

WYNAJMIJ MASZYNĘ I KORZYSTAJ Z NIEJ JUŻ JUTRO!

NOWE CENTRUM DYSTRYBUCYJNE I SERWISOWE MAREK VIAVAC, JEKKO, CATCHSHIFT

Okunin 21, Nowy Dwór Mazowiecki

Powrót do początku

Podnośniki próżniowe do montażu płyt warstwowych

Największe budowy wymagają najlepszych rozwiązań, które pozwalają wznieść imponujących rozmiarów hale i magazyny. My proponujemy Państwu przyssawki próżniowe do płyt warstwowych, które stają się niezbędne podczas realizowania najtrudniejszych inwestycji.

Nasze przyssawki do płyt warstwowych służą do montażu materiału zarówno fasadowych, jak i dachowych. Dzięki nim z łatwością można montować ściany i dach różnego rodzaju magazynów przeznaczonych na m.in. galerie handlowe czy składy budowlane. Ich solidność jest gwarancją zawsze pewnie zamontowanego elementu, przez co niezwykle szybko i – co najważniejsze – w pełni bezpiecznie można wykonać zlecenie. Co więcej, każdy z proponowanych przez nas podnośników próżniowych w nawet najmniejszym stopniu nie odkształca przenoszonego materiału. Mimo ogromnej siły, jaką posiada nasza przyssawka, nie pozostawia na budulcu najmniejszego śladu czy wgniecenia.

W naszej ofercie znajdą Państwo trzy rodzaje podnośników podciśnieniowych – CladBoy, CladBoy compact, oraz RotaBoy. Pierwszy typ jest uniwersalnym rozwiązaniem do montażu zarówno płyt dachowych jak i ściennych, propozycja druga to świetne- poręczne rozwiązanie , gdy mamy do zamontowania tylko płyty ścienne. Natomiast Rotaboy jest urządzeniem, które łatwo obraca ciężkie płyty warstwowe Niemniej jednak wszystkie nasze propozycje umożliwiają transport zarówno płaskich, jak i skośnych komponentów. Dodatkowo, dzięki możliwości pochyłu, pozwalają niezwykle precyzyjnie umieścić go dokładnie tam, gdzie życzy sobie tego operator. Co więcej, przyssawki naszej produkcji doskonale sprawdzają się zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz pomieszczeń. Dzięki specjalnym uszczelkom uniemożliwiają dostanie się jakiegokolwiek zanieczyszczenia pomiędzy przyssawkę a przenoszony budulec. Zapraszamy do kontaktu z naszym działem technicznym, który chętnie odpowie na wszystkie Państwa pytania.

Powrót do początku

Podnośniki próżniowe do elementów szklanych

Przyssawki do szkła są idealnym narzędziem do prostego, bezpiecznego i wolnego od uszkodzeń montażu elementów szklanych. Firma VIAVAC produkuje szeroką gamę przyssawek do szkła. Oprócz sprzedaży, przyssawki do szyb są dostępne również na wynajem.

Nasze propozycje znajdują szerokie zastosowanie – w branży budowlanej, produkcyjnej, a także w zakładach monterskich. Przyssawki do szyb, które produkujemy umożliwiają montaż wielkogabarytowych przeszkleń w biurowcach, ale także mniejszych okien lub drzwi szklanych. W naszej ofercie umieściliśmy kilka rodzajów urządzeń, wśród których znajdą Państwo urządzenie VIAVAC compact o rozpiętości dźwigowej od 250 do 750 kg a także VIAVAC GBX, który uniesie szybę o wadze nawet 800 kg. Wiele z nich posiada mechanizm przechylania oraz obracania. Dzięki temu oferowany przez nas sprzęt pozwala w wysoce precyzyjny sposób umieścić przeszklenie w prawidłowej pozycji i miejscu. Montaż tafli giętych , również nie stanowi dla nas problemu, w tym przypadku polecimy VIAVAC compact curved GB2, który bezpiecznie uniesie szybę o wadze do 300 kg. Warto zwrócić uwagę na nasz najnowszy nabytek VIAVAC GBL, który jest idealnym rozwiązaniem do montażu szyb o długości do 4500mm. Urządzenie dzięki swoim niewielkim gabarytom stało się ulubionym kompanem niejednej ekipy montażowej. Zachęcamy Państwa do zapoznania się z każdym modelem naszych przyssawek do szyb. Mimo ich imponujących możliwości, każde z naszych urządzeń pozwala na w pełni intuicyjną obsługę. Czytelne wskaźniki podciśnienia lub poziomu naładowania baterii oraz ergonomiczne dźwignie bądź przyciski odpowiedzialne za sterowanie, pozwalają na szybkie i nadzwyczaj bezpieczne wykonanie każdego zlecenia.

Duże przeszklenia w powstających budynkach, zwłaszcza biurowych, to jedna z głównych cech nowoczesnego budownictwa. Chcąc je montować w pełni bezpiecznie, precyzyjnie oraz błyskawicznie profesjonalna ekipa musi na swoim wyposażeniu posiadać sprzęt odpowiednio przystosowany do takich zadań. Firma VIAVAC oferuje Państwu przyssawki do szyb, które dzięki wysoce specjalistycznym elementom umożliwiają wykonywanie nawet najbardziej wymagających zleceń. Proponujemy Państwu sprzęt, który znajduje zastosowanie w wielu firmach budowlanych zajmujących się montowaniem okien czy też przedsiębiorstwach transportowych. Nasze przyssawki do szyb zapewniają zawsze pewny montaż bez jakiegokolwiek uszczerbku na nawet delikatnym komponencie. Oferowane przez nas przyssawki są napędzane akumulatorowo, dzięki czemu nie ma konieczności rozprowadzania jakiegokolwiek okablowania w celu uruchamiania urządzenia. W dodatku nasze urządzenia, dzięki systemowi alarmowania o niskim poziomie podciśnienia, stają się gwarancją bezpiecznej pracy. W przypadku, gdy moc przyssawki do szkła spada, operator jest o tym informowany z odpowiednim wyprzedzeniem. Co więcej, firma VIAVAC nie prowadzi jedynie sprzedaży chwytaków do szyb. Oferowane przez nas przyssawki można także wynająć na dogodnych warunkach na cały okres realizowania przedsięwzięcia przez Państwa firmę. Z kolei po zakupie naszego sprzętu prowadzimy również serwis, by w razie usterki natychmiast ją zlokalizować, skutecznie wyeliminować i oddać Państwu ponownie w pełni sprawne urządzenie.

Chcielibyśmy również zwrócić Państwa uwagę na urządzenie MPK06. Jest to mini żuraw produkowany przez włoską firmę JEKKO, której jesteśmy dystrybutorem.

MPK06 to jedyny mini żuraw, który – zgodnie z normą EN13000 – ma podwójny tryb pracy, z hakiem lub manipulatorem próżniowym do układania szyb. Inne unikalne cechy tego żurawia to pełny obrót manipulatora o 360° oraz elektryczny obrót wieży o 10° w prawo i w lewo, który przesuwa ładunek na boki, wciąż zachowując całkowity mniejszy rozmiar i umożliwiając dostęp do najbardziej ograniczonych miejsc.
Maszyna jest w 100% zasilana elektrycznie, zarówno podczas jazdy, jak i podczas pracy ramienia. Wyposażony jest w silnik 3kW zasilany 2 bateriami trakcyjnymi 12V-155Ah. Silnik elektryczny jest cichy i bez emisyjny – przeznaczony do pracy wewnątrz pomieszczeń. Nowe siłowniki elektryczne, których wydajność jest porównywalna ze zwykłymi siłownikami hydraulicznymi, zapewniają do trzech szybkich i płynnych ruchów jednocześnie bez utraty wydajności.

MPK06 nie ma elementów hydraulicznych, co oznacza niższe koszty konserwacji i sprawia, że żuraw jest idealny do pracy w najbardziej wrażliwych warunkach, ponieważ zapobiega się wyciekom oleju. Obrót elektryczny manipulatora i elektryczne wysuwanie drugiego wysięgnika są dostępne jako opcja.MPK06 jest wyposażony w prosty system modułowych i wymiennych przeciwwag o całkowitej masie 200 kg. Można je zdejmować za każdym razem, gdy urządzenie musi być podnoszone za pomocą żurawia lub przemieszczane w windzie, dzięki czemu jego waga spada do zaledwie 720 kg. Unikalne cechy nowego mini żurawia firmy Jekko sprawiają, że pasuje on do wielu sektorów. Jest idealny nie tylko do układania szyb i montażu okien i drzwi, ale także dla sektora rzemieślniczego, do konserwacji przemysłowej i ogólnie w branży wynajmu. Wyposażony w solidną obudowę z blachy i opony terenowe MPK06 stawia czoła najtrudniejszym warunkom na placu budowy.

Zapraszamy do kontaktu z naszym działem technicznym, który chętnie odpowie na wszystkie Państwa pytania

Powrót do początku

Przyssawki do montażu VIAVAC – 6 najciekawszych realizacji

Szybki montaż, redukcja kosztów pracy, a przy tym zwiększone bezpieczeństwo – to jedne z podstawowych korzyści, które przemawiają za wykorzystaniem przyssawek do montażu płyt i szyby marki VIAVAC. Te innowacyjne podnośniki zapewniają efektywną i bezproblemową instalację danych elementów, przeciwdziałając jednocześnie ich uszkodzeniu. Najlepszym tego potwierdzeniem są gotowe realizacje, przy budowie których przyssawki próżniowe VIAVAC odegrały istotną rolę. Oto sześć z nich:

SkyTower we Wrocławiu

Sky Tower

212 metrów wysokości oraz 50 pięter czynią z inwestycji Sky Tower we Wrocławiu jeden z najwyższych, a zarazem najciekawszych budynków biurowo-mieszkalnych w Polsce. Podziw wywołuje także szklana elewacja z delikatnie zaokrąglonymi narożnikami, która nadaje strzelistej bryle lekkości. Co istotne, do montażu szyb wykorzystano urządzenia GBX oraz VIAVAC Compact 500. Pierwsze z nich, ze względu na różne opcje konfiguracji, odznacza się wszechstronnym zastosowaniem (instalacja szkła o różnych wymiarach). Dodatkowo, pojemny akumulator pozwala na wydajną pracę przez cały dzień. Z kolei zastosowane przy budowie przyssawki do montażu szyby VIAVAC Compact 500 to poręczne urządzenia, wyposażone w silne uchwyty i umożliwiające obrót o 360° z blokadą co 90°.

Stadion Narodowy w Warszawie

Stadion Narodowy

Do montażu elementów szklanych w jednym z najnowocześniejszych obiektów sportowych w Polsce, a więc Stadionie Narodowym w Warszawie, wykorzystane zostały wspomniane wcześniej urządzenia VIAVAC Compact 500. Ta imponująca inwestycja potwierdza, jak wszechstronne jest zastosowanie tego poręcznego urządzenia próżniowego. Obecność alarmu dźwiękowego, silnych uchwytów ochronnych czy przyssawek z wymiennymi uszczelkami stanowi gwarancję bezpieczeństwa na budowie, a tym samym zapobiega uszkodzeniu szklanych elementów.

Kancelaria Prezesa Rady Ministrów w Warszawie

Kancelaria rady ministrów

Przyssawki do montażu szyb VIAVAC sprawdzają się równie doskonale w pracach wewnątrz budynku, czego doskonałym potwierdzeniem jest Kancelaria Prezesa Rady Ministrów w Warszawie. W trakcie prac wykorzystano narzędzie próżniowe VIAVAC Compact 500 wraz z mini żurawiem, który ze względu na swoje kompaktowe wymiary, może być stosowany nawet w trudno dostępnych miejscach. Takie połączenie zapewniło jeszcze szybsze, a zarazem wysoce profesjonalne wykonanie prac montażowych.

Centrum Handlowe Posnania w Poznaniu

Asortyment marki VIAVAC obejmuje także niezawodne i wysoce bezpieczne przyssawki do montażu płyt warstwowych. Jednym z takich urządzeń jest CladBoy Compact 500, który został wynajęty m.in. podczas budowy największego centrum handlowego w Wielkopolsce – galerii Posnania. To poręczne narzędzie próżniowe znalazło zastosowanie w montażu ściennych płyt warstwowych, gwarantując całodniową pracę i alarmując w przypadku niskiego poziomu próżni.

Fabryka Volkswagena we Wrześni

Fabryka Volkswagen w Wrześni

Przyssawki do montażu płyt VIAVAC zostały wykorzystane przy budowie jednej z najnowocześniejszych fabryk, stanowiących zarazem największą zagraniczną inwestycję w Polsce. Mowa o zakładzie Volkswagena we Wrześni, którego otwarcie przypadło na 2016 rok. W trakcie prac budowlanych zastosowane zostały dwa urządzenia VIAVAC: poręczne narzędzie CladBoy Compact 500 do montażu płyt ściennych oraz wszechstronna przyssawka CladBoy model 4, służąca do instalacji płyt dachowych i ściennych.

Goodman Kraków Airport Logistic Centre w Modlniczce

Airport Logistic Center Modlniczka - płyta

Ostatnim przykładem jest jeden z największych centrów logistycznych w Polsce – Goodman Kraków Airport Logistic Centre w Modlniczce. Przy jego powstaniu zastosowana została także przyssawka do montaży płyt ściennych – CladBoy Compact 500.

Powrót do początku

Montaż blachy trapezowej

Układanie na dachu blachy trapezowej wymaga odpowiedniego przygotowania połaci dachowej, a więc pokrycia jej łatami i kontrłatami drewnianymi, ewentualnie profilami stalowymi. Konstrukcja pod montaż blachy trapezowej powinna być prosta i pozbawiona wszelkich nierówności – jedynie wtedy można wykonać skuteczny montaż pokrycia, które posłuży przez lata. Dzięki nowoczesnym rozwiązaniom można znacznie przyspieszyć i usprawnić proces montażu, ograniczając konieczność obciążania pracowników żmudnymi pracami monterskimi.

Innowacyjne i zautomatyzowane systemy montażowe – dlaczego warto?

Montaż blachy trapezowej wymaga sporej precyzji – układanie kolejnych arkuszy należy wykonywać starannie, aby zagwarantować stabilność i solidność mocowania. Tradycyjnie przeprowadzany montaż wymaga stosowania zabezpieczeń w postaci lin i zawiesi, którymi mocowane są kolejne arkusze blachy trapezowej, transportowane na dach. Proces ich zabezpieczenia, transportu, a później uwalniania z zastosowanych akcesoriów asekuracyjnych jest długotrwały i wymaga zaangażowania sporej liczby pracowników. Nie dziwi zatem fakt dążenia do rozwoju branży dekarskiej i wdrażania innowacji oraz zautomatyzowanych systemów, maksymalizujących wydajność pracy.

montaż blachy

Szybsza realizacja zadań, usprawnienie kolejnych kroków procesu montażu, podniesienie bezpieczeństwa na placu budowy – te cele można osiągnąć, inwestując w nowoczesne urządzenia.

CladBoy – urządzenie do zadań specjalnych

Ciekawym rozwiązaniem jest wykorzystanie podnośnika CladBoy, który służy do transportu arkuszy o różnych profilach. Wyposażony w specjalne przyssawki do blachy, zapewnia solidne mocowanie i niweluje konieczność używania zawiesi pasowych. Cały proces przebiega szybko i bezpiecznie. Urządzenie CladBoy jest wszechstronną pomocą w pracach budowlanych, może być wykorzystywane podczas montażu dachów, a także ściennych płyt warstwowych. Dlaczego warto stosować podnośnik podczas montażu blachy trapezowej?

montaż blachy trapezowaej viavac

Dzięki niemu praca przebiega zdecydowanie szybciej – urządzenie zasilane jest wydajnym akumulatorem, którego ładowanie w nocy pozwala na całodzienne użytkowanie. Przyssanie i odessanie arkuszy blachy trwa zaledwie 3 sekundy. CladBoy może podnosić różne profile i rodzaje blach, bez konieczności wykorzystywania lin czy zawiesi – szybkie zapięcie pasów bezpieczeństwa na profilach blaszanych i ich proste uwolnienie w miejscu docelowym znacznie usprawniają realizowane działania. Uszczelki w przyssawkach stabilizują podnoszone profile, mogą być bezproblemowo wymienione w przypadku ewentualnej awarii czy wyeksploatowania. Podwójny obieg podciśnienia zapewnia szybki montaż i bezpieczeństwo podejmowanych prac.

Blacha trapezowa występuje w rozmaitych rodzajach. CladBoy pozwala na podnoszenie różnych profili, gdyż wyposażony jest w uniwersalne zestawy przyssawek, które można uzupełnić także specjalnymi zestawami do bardziej wymagających profili o niestandardowej konstrukcji.

Powrót do początku

BUDMA 2019

W dniach 12-15.02.2019 po raz kolejny odbyły się Międzynarodowe Targi Budownictwa i Architektury BUDMA 2019, na których oczywiście nie mogło nas zabraknąć.

Mieliśmy przyjemność promować nasze produkty wraz z partnerami Jekko Polska oraz Catchshift Polska.

Nasze stoisko odwiedziła spora grupa potencjalnych klientów. Przybyli również chętnie Ci klienci, którzy wielokrotnie mieli okazję skorzystać z dobrodziejstw naszych maszyn.

Dziękujemy wszystkim za wizytę licząc na owocną współpracę.

Powrót do początku

PROMOCJA! Montaż blachy trapezowej? Wynajem GRATIS!

Czy chciałbyś szybko i sprawnie zamontować blachę trapezową, a przy tym skorzystać z promocji? Po prostu skontaktuj się z naszym działem handlowym i zarezerwuj przyssawkę profesjonalnie skonfigurowaną do rodzaju montowanej blachy!

Proszę zobaczyć jak prosty jest montaż blachy trapezowej maszynami VIAVAC:  https://youtu.be/vIUj-eO0OQ.

Bez względu na to, czy jesteś naszym stałym klientem lub wynajmujesz po raz pierwszy:

* przy wynajmie do 15 dni : gwarantujemy 1 dzień GRATIS
*jeśli wynajem przedłuży się powyżej 15 dni: dokładamy kolejny dzień GRATIS.

Po więcej informacji zapraszamy do działu handlowego, pod numerem: +48 68 384 39 08.
Gwarantujemy również fachową pomoc techniczną. Sprawdź już teraz!

Powrót do początku

Zapisz się do naszego biuletynu

Informujemy, iż w celu realizacji usług dostępnych na naszej stronie, optymalizacji jej treści, dostosowania strony do Państwa indywidualnych potrzeb oraz wyświetlania, personalizacji i mierzenia skuteczności reklam w ramach zewnętrznych sieci reklamowych, korzystamy z informacji zapisanych za pomocą plików cookies na urządzeniach końcowych użytkowników. Pliki cookies można kontrolować za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Dalsze korzystanie z naszej strony internetowej, bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej oznacza, iż użytkownik akceptuje stosowanie plików cookies. Więcej informacji zawartych jest w polityce prywatności strony.

Some contents or functionalities here are not available due to your cookie preferences!

This happens because the functionality/content marked as “%SERVICE_NAME%” uses cookies that you choosed to keep disabled. In order to view this content or use this functionality, please enable cookies: click here to open your cookie preferences.