Jak Montować Płyty Warstwowe Szybko i Efektywnie? - VIAVAC.pl

+48 683 843 908

Phone

Jak montować płyty warstwowe szybko i efektywnie?

Dzisiaj podpowiemy, jak montować płyty warstwowe sprawnie i bez żadnych komplikacji. W dobie szybkiego budowania warto zapoznać się z nową technologią, która pozwala na błyskawiczne wykonywanie zadań, w tym również i pokryć dachowych i ściennych. Dodatkowo zachowane jest bezpieczeństwo wszystkich pracowników budowy. Zapraszamy do lektury.

Czym są płyty warstwowe i dlaczego używa się ich w budownictwie?

Płyty warstwowe to jedne z popularniejszych materiałów budowlanych, które obecnie używa się do pokryć dachowych i ścian różnych obiektów. Jak sama nazwa wskazuje, składają się one z warstw, które obejmują rdzeń z termoizolacją oraz okładzinę blaszaną w konkretnym kolorze. Wszystkie poziomy umocowane są do stalowego szkieletu, który stanowi ich konstrukcję.

Płyty warstwowe wykorzystywane są do budowania dużych obiektów, np. hal magazynowych, fabryk i zakładów przemysłowych ze względu na ich ogromną zaletę ekonomiczną. Niewielki nakład pracy i pieniędzy pozwala na pokrycie dachowe kilkuset m2 jednego dnia.

Jak przeprowadzić montaż płyt warstwowych szybko i sprawnie bez komplikacji?

Płyta warstwowa – jak montować? To pytanie zadaje sobie każdy, kto ma świadomość ich rozmiarów. Z racji tego, że płyty warstwowe są stosunkowo duże to samo ich przemieszczanie i podnoszenie stanowi problem. Niemniej jednak chwytak do płyt warstwowych ułatwia i przyspiesza to zadanie. Urządzenie to wyposażone jest w przyssawki, które w prosty i bezpieczny sposób chwytają płyty warstwowe oraz przemieszczają je bez konieczności nakładu pracy człowieka. Dzięki ich używaniu zmniejsza się ryzyko wystąpienia wypadków na budowie, a tym samym zwiększone jest BHP.

Równie istotny przy stosowaniu chwytaków jest fakt, że płyty są w ten sposób zabezpieczone i wolne od uszkodzeń podczas ich montażu. Dzięki dobraniu odpowiednich przyssawek można je stosować do różnych rodzajów dachowych i ściennych płyt warstwowych.

Urządzenia pomagające w sprawnym montażu płyt warstwowych

Jak już wspomniano chwytak do płyt warstwowych CladBoy to idealne rozwiązanie do precyzyjnego i bezpiecznego montażu tych materiałów. Może być stosowany do płyt dachowych o długości od 3 do 24 metrów oraz płyt ściennych aż do 14 metrów długości. Jako firma VIAVAC, która oferuje przyssawki do płyt warstwowych wynajem dysponujemy także poręcznym narzędziem CladBoy compact, które dzięki wbudowanemu akumulatorowi jest bardzo wygodne w używaniu. Jest na tyle komfortowe, że pozwala na pracę w ciągu dnia, a nocą jego baterie są ładowane. Urządzenie jest kompaktowe, można je transportować w bagażniku samochodowym.

Podsumowanie

Jeśli chcesz przeprowadzić sprawne, bezpieczne oraz precyzyjne montowanie płyt warstwowych na dachach i ścianach warto wynająć urządzenia wyposażone w specjalne przyssawki do tego typu materiałów. Dzięki nim można w łatwy sposób usadowić płyty w wybranym przez siebie miejscu. Praca nie wymaga nakładu wysiłku, dlatego oszczędzasz tym samym czas pracowników oraz pieniądze. Jeśli masz jakiekolwiek pytania związane z wynajmem, zapraszamy do kontaktu.

Powrót do początku