Budowa Hali z Płyty Warstwowej Krok po Kroku - VIAVAC.pl

+48 683 843 908

Phone

Budowa hali z płyty warstwowej krok po kroku

Budowa hali z płyty warstwowej – instruktaż to coś, co dzisiaj Ci przedstawimy, tak abyś mógł pamiętać o każdym ważnym kroku przy stawianiu bezpiecznego obiektu. Materiał, z którego będzie on stworzony, powinien pochodzić od renomowanego producenta. Podpowiemy jakich urządzeń i narzędzi użyć, aby praca szła sprawnie i szybko bez żadnych komplikacji.

Dlaczego płyty warstwowe wybierane są do budowy hal?

Płyty warstwowe są cenione przez budujących i użytkowników danego obiektu głównie ze względu na ich łatwość montażu (jeśli dysponuje się odpowiednimi narzędziami) oraz bezpieczeństwo. W ich budowie możemy wyróżnić warstwę izolacyjną oraz okładzinę blaszaną. To wszystko osadzone jest na stalowym szkielecie, który stanowi podstawową ich konstrukcję.

Zaletą płyt warstwowych oprócz wygody przy montażu jest także kwestia ekonomii. Przy bardzo małym nakładzie pracy i pracowników można w ciągu jednego dnia ułożyć nawet kilkaset m2 dachu.

Budowa hali z płyt warstwowych – instruktaż krok po kroku

Budowa hali z płyty warstwowej krok po kroku obejmuje kilka etapów, o których należy pamiętać, aby przeprowadzone prace dały satysfakcjonujący efekt. Na początku przed przystąpieniem do realizacji, należy stworzyć projekt hali z płyt warstwowych. Jeśli uzyskasz pozwolenie na budowę hali z płyty warstwowej, można śmiało rozpoczynać prace.

Dostarczenie materiałów na budowę

Żadne działania na budowie nie będą zapoczątkowane, jeśli nie zostaną dostarczone wszystkie materiały, w tym także płyty warstwowe dachowe i ścienne. Są one stosunkowo duże, dlatego będą one transportowane za pomocą specjalnych samochodów dostawczych.

Wyposażenie w odpowiednie narzędzia i urządzenia

Jeśli wszystkie dostarczone płyty są w idealnym stanie technicznym, warto zadbać o sprzęt i urządzenia, które zachowają ich stan aż do ostatniego etapu, a także ułatwią ich montaż. Jednym z takich narzędzi jest chwytak do płyt warstwowych, który jest wyposażony w specjalne przyssawki dostosowane do konkretnego materiału, z którego płyty są wykonane.

Przyssawki do płyt warstwowych wynajem to oferta VIAVAC kierowana do firm budujących hale magazynowe, centra logistyczne, sklepy wielkopowierzchniowe, hale produkcyjne oraz biurowce. Dzięki ich wykorzystaniu można bez problemu zadbać o bezpieczeństwo zarówno pracowników na budowie, jak i przenoszonych materiałów.

Montaż płyt warstwowych oraz dodatkowych elementów obiektu budowlanego

Przy użyciu chwytaków CladBoy oraz CladBoy compact można z łatwością i w szybkim tempie zamontować płyty warstwowe ścienne i dachowe. Na tym etapie warto sprawdzić także prawidłowe dociśnięcie w zamkach przy łączeniach płyt. W ten sposób ograniczamy problem związany z mostkami termicznymi. Oczywiście należy pamiętać, że hale powinny posiadać także inne elementy budowlane. W zależności od pierwotnego projektu będzie zainstalowana także stolarka okienna i drzwiowa. Końcowe prace powinny obejmować uszczelnianie np. przy użyciu pianki poliuretanowej i poprawki estetyczne w tym też montaż elementów maskujących.

Powrót do początku